Jak wybrać fotelik dla dziecka?

Bezpieczeństwo naszego dziecka jest dla nas najważniejsze i to nie tylko w domu, na dworze czy placu zabaw, ale również podczas jazdy samochodem, dlatego większość rodziców kupuje specjalne foteliki dla swoich dzieci, żeby były bezpieczne podczas podróży.

Fotelik dla dziecka, dlaczego jest taki ważny?

recaro monza novaObecnie na rynku jest wielu producentów fotelików samochodowych dla dzieci. Jednak jak dokonać właściwego wyboru, kiedy oferta jest tak szeroka? Najważniejsze jest dopasowanie fotelika do wieku oraz wzrostu naszego dziecka. Oczywiście są również modele, które rosną razem z naszym dzieckiem. Warto pamiętać o tym, że powinien on być wykonany z wysokiej jakości materiałów, dlatego nie powinniśmy kupować tych najtańszych modeli, ponieważ one nie zapewnią nam takiego bezpieczeństwa, jak te droższe wykonane w certyfikowanych materiałów. Sama ostatnio poszukiwałam fotelika dla swojego dziecka. Spośród wielu różnych modeli wybrałam recaro monza nova. Najważniejszą cechą tego fotelika jest osłona przeciwuderzeniowa, która pochłania siły jakie działają podczas wypadku oraz zmniejsza ryzyko obrażeń. Po drugie ochrania nasze dziecko przed uderzeniami z boku. Dodatkowe mocowanie stabilizuje fotelik podczas jazdy w samochodzie. Posiada on również wygodne siedzenie, które dopasowuje się do kształtu ciała oraz zapewnia odpowiednie podparcie. System cyrkulacji powietrza zapewnia naszemu dziecku komfort nawet w upalne dni. To oznacza, że nie poci się ono podczas jazdy. Niektóre modele posiadają wbudowane głośniki, dzięki którym możemy puszczać dziecku jego ulubione piosenki nie przeszkadzając przy tym pozostałym pasażerom.

Jestem bardzo zadowolona z tego zakupu i wiem, że moje dziecko jest bezpieczne podczas każdej podróży samochodem. Fotelik spełnia swoje zadanie a dodatkowo posiada kilka fajnych rozwiązań, które umilają naszemu dziecku długą podróż.