Mezoterapia i jej zalety

Dla wielu osób mezoterapia jest jedyną opcją, pozwalającą na odżywienie skóry i poprawienie jej jędrności. Mezoterapia to tak naprawdę niechirurgiczny zabieg, który dostarcza bezpośrednio do skóry substancji, których ona naprawdę potrzebuje. Mezoterapia może być stosowana zarówno w dermatologii, jak i medycynie estetycznej. Poza tym stosuje się ją zarówno do leczenia, jak i do profilaktyki.

Czy mezoterapia jest dla mnie?

preparaty do mezoterapiiTak naprawdę możemy wykonać zarówno mezoterapię igłową, jak i bezigłową. W mezoterapii igłowej wykorzystuje się cienkie igiełki, za pomocą których wprowadza się substancje. Zabiegu tego nie powinniśmy się bać, ponieważ igły te wykonują naprawdę niewielkie ukłucia. Z kolei mezoterapia bezigłowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, do wykonanie którego nie potrzebujemy igieł. Mimo wszystko do wykonania każdego z tych zabiegów potrzebne są preparaty do mezoterapii. Zazwyczaj preparaty te są koncentratami, zawierającymi substancje, które są skórze bardzo potrzebne. Oczywiście dobór takiego preparatu uzależniony będzie od rodzaju skóry, którą posiada klientka. Dla każdego rodzaju przeznaczone są nieco inne substancje czynne. Takie preparaty mogą być zarówno konkretnymi lekami, jak i koktajlami leczniczymi. Preparat do mezoterapii może być wybrany np. przez lekarza dermatologa, który kieruje nas na zabieg, aby pozbyć się problemów skórnych. Wśród substancji wykorzystywanych w preparatach z całą pewnością znajdziemy kofeinę, a także dekspantenol. Bardzo często używany jest również kwas hialuronowy, który jest niesamowicie uniwersalny.

Mezoterapia może przynieść wiele dobrego. Jednak sukces zabiegu uzależniony będzie od tego, czy preparat do mezoterapii został dobrany w odpowiedni sposób. Mezoterapia jest w stanie pomóc nam uporać się ze zmarszczkami, a także np. pękającymi naczynkami. Jednak, aby zabieg zadziałał, konieczne jest indywidualne dobranie substancji czynnych.