Nowoczesny sufit napinany, który wygląda jak lustro

Do tej pory remont starych domów wiązał się z budowaniem stelaży i wierceniem w płytach gipsowych. Na szczęście od pewnego czasu właściciele domów z duszą mogą odetchnąć z ulgą. Nadeszła era sufitów napinanych, które są piękne, łatwe w utrzymaniu czystości i mają mnóstwo zalet użytkowych.

Efektowne sufity napinane

lustrzany sufit napinanySzczególnie popularny jest lustrzany sufit napinany dający efekt tafli lustra odbijającej meble umieszczone we wnętrzu. Takie rozwiązanie sprawia, że pomimo zamontowania specjalnych szyn na ścianach, pomieszczenie wizualnie wydaje się wyższe. Ponadto powierzchnia sufitu napinanego jest idealnie gładka, co daje dodatkowe wrażenia estetyczne. Właściciele domów, w których zastosowano tę nowoczesną technologię szczególnie cenią sobie fakt, że folia użyta do wykonania sufitu nie pochłania zapachów. A więc nawet jeśli w mieszkaniu znajduje się amator sztuki kulinarnej, zapachy kuchenne szybko znikają z pomieszczeń. Trudniej jest także wyczuć w takim domu, zapach wilgoci gdyż na folii PCV nie rozwijają się niebezpieczne dla domowników bakterie i pleśń. Sufit napinany jest także niepalny, a więc spowalnia rozprzestrzenianie się ognia w razie pożaru. W przypadku zalania jest w stanie utrzymać naprawdę dużą ilość wody zanim przedostanie się ona do pomieszczenia. Codzienne użytkowanie sufitu też jest niezwykle łatwe. Odporna na zarysowania powierzchnia będzie zachwycać przez wiele lat.

Przy takiej ilości zalet technicznych łatwo zapomnieć o zachwycających efektach, jakie można uzyskać zakładając sufit napinany. Gładkie folie w dowolnych kolorach sprawiają, że sufit jest po prostu idealnie gładki. Natomiast zastosowanie folii drukowanej pozwala na bardziej awangardowe stylizacje, jak wykonanie repliki zabytkowej powały z podziwianej katedry czy lubiane przez wszystkich niebo.