Odżywianie zniszczonych włosów

Kobiety bardzo często farbują włosy, poddają je przeróżnym zabiegom fryzjerskim i prawie codziennie układają. Takie zabiegi mogą bardzo niekorzystnie wpływać na jakość czupryny, która po pewnym czasie się widocznie zniszczona.

Szybkie sposób na odżywienie włosów

jak odżywić zniszczone włosyWłosy są bardzo wrażliwe na to co jemy i jak żyjemy, dlatego systematyczne dbanie o nie jest koniecznością. Niewiele kobiet ma genetycznie mocne i błyszczące włosy, dlatego tak często panie spędzają czas u fryzjera na specjalnych zabiegach. Codzienne suszenie, prostowanie, czy stylizowanie różnymi kosmetykami włosów, może spowodować, że zaczną się rozdwajać, wypadać, lub staną się suche i matowe. W większości przypadków można je uratować i doprowadzić do zdrowego stanu, ale wymaga to odpowiedniego podejścia. To jak odżywić zniszczone włosy najlepiej wie fryzjer, który powinien być przyjacielem kobiety i jej czupryny. W salonach fryzjerskich są stosowane specjalne zabiegi wzmacniające i regenerujące zniszczone włosy, których nie wykonamy w domu. Do ich użycia wykorzystywane są specjalne urządzenia i kosmetyki działające na powierzchni i wewnątrz włosów. Odżywianie powinno się zacząć od wewnątrz, ponieważ cebulki włosów znajdują się pod skórą i od ich stanu zależy wygląd włosów. Ważna jest właściwa dieta bogata bogata w cynk, selen i białko, które są składnikiem budulcowym. Od zewnątrz też można je odżywiać i najlepiej to robić naturalnymi, domowymi maseczkami z produktów ogólnie dostępnych w kuchni, czyli siemię lniane, avocado, czy jogurt.

Odżywianie powinno iść w parze z regeneracją i wzmacnianiem, ponieważ najczęściej słabo odżywione włosy wypadają i są suche. O swoje włosy można dbać w domu podczas codziennej pielęgnacji i stosując kosmetyki chroniące włosy w czasie stylizacji.