Wyposażenie małego studia fotograficznego, a praktyczne torby foto

Fotografowanie jest pasją wielu osób. Lubimy robić zdjęcia, chętnie je wywołujemy i wkładamy do ulubionych albumów. Żadna rodzinna uroczystość nie może obejść się bez pstrykania fotek. Jeszcze kilkanaście lat temu nie mieliśmy tak dużych możliwości, i tylko osoby na profesjonalnie zajmujące się zdjęciami mogły robić przepiękne portrety i nietypowe ujęcia. Teraz dzięki nowoczesnym aparatom każdy z nas może stać się rodzinnym fotografem. Nie dość, że sami możemy robić zdjęcia, to jeszcze sami możemy je drukować. Jeśli naprawdę kochamy fotografowanie i jeśli mamy predyspozycje do robienia zdjęć, to może warto pomyśleć o własnym studiu fotograficznym?

Własne studio fotograficzne w domu, a profesjonalny fotograf

 

Chociaż każdy ma aparat cyfrowy w komórce, to w dalszym ciągu jest bardzo duże zapotrzebowanie na profesjonalnych fotografów. Przy odrobinie szczęścia i przy dobrym podejściu na pewno uda nam się odnieść sukces. Co zatem oprócz aparatu będzie nam potrzebne? Czy przydadzą nam się torby fotograficzne? Jak wyposażyć małe studio?
Na początku będziemy potrzebowali kilku niezbędnych gadżetów. Nawet małe, rodzinne studio powinno być profesjonalnie wyposażone, bo tylko dzięki temu będziemy mogli oferować naszym klientom to co najlepsze. Na pierwszym miejscu oczywiście powinien znaleźć się nowoczesny aparat. Profesjonaliści najchętniej korzystają z tak zwanych lustrzanek. Taki sprzęt daje ogromne możliwości i można na nim pracować w różnych warunkach. Jeśli oprócz robienia typowych zdjęć studyjnych będziemy obsługiwali także imprezy plenerowe takie jak wesela, komunie i chrzciny, to taki aparat na pewno sprawdzi się w swojej roli. Wybierając konkretny model zwracajmy uwagę na możliwość wymiany obiektywów, na różne tryby pracy, na sposób zasilania i na pasujące akcesoria.

 

Co jeszcze potrzebne? torba, lampa…

Poza aparatem w naszym studio sprawdzą się także specjalne torby foto. O ile prywatne osoby w takich torbach przenoszą tylko aparat i ewentualnie ładowarkę, o tyle fotograf zawsze musi mieć przy sobie dodatkowe lampy i obiektywy. Taki sprzęt jest dosyć delikatny i wymaga specjalnego traktowania, a torby fotograficzne jak najbardziej się w tym sprawdzają.
Wyposażenie studia to także profesjonalne oświetlenie. Na naszej liście zakupów powinny znaleźć się typowe lampy studyjne. Nowoczesne lampy dzielą się na ledowe, halogenowe i fluorescencyjne. A jeśli już o lampach mowa, to potrzebne nam będą także inne akcesoria.

Są to między innymi:

 • statywy,
 • blendy,
 • filtry,
 • parasole,
 • softboxy,
 • żarówki,
 • uchwyty tv,
 • torby fotograficzne,
 • plastry miodu,
 • piloty zdalnego sterowania,
 • tła.

 

Jak zacząć profesjonalną fotografię studyjną i ślubną?

Za pomocą tych akcesoriów można robić zdjęcia w plenerze, ale także w studiu. Koszty związane z zakupem poszczególnych gadżetów nie należą do najtańszych, ale jeśli od początku działalności będziemy stawiać na profesjonalizm, to chętnych klientów nie powinno zabraknąć. Teraz fotografowie wynajmowani są do różnych sytuacji. Wbrew pozorom nie są to tylko zdjęcia ślubne i inne uroczystości rodzinne. W naszym studio możemy oferować klientom nietypowe portrety i nowoczesne sesje zdjęciowe. Jeśli na przykład w rodzinie pojawia się dziecko, to rodzice bardzo chętnie robią mu zdjęcia, a sesja w profesjonalnym studio jest idealną pamiątką na całe życie. Do takich zdjęć można wykorzystać wiele akcesoriów.
Poza tym w naszym studio możemy wykonywać zdjęcia do przeróżnych katalogów. Możemy pracować z ludźmi, ale możemy także fotografować przeróżne przedmioty. Jak wiadomo klienci najpierw kupują oczami. Dlatego też dobre zdjęcia przyciągają uwagę i zachęcają do zakupu. Uwzględniając takie wyposażenie jak aparaty i torby fotograficzne, a także biorąc pod uwagę profesjonalną obróbkę zdjęć z pewnością uda nam się zdobywać nowych klientów.


 

Informacje pochodzą:


 

Co nam jeszcze zostaje zanim zaczniemy

Na początku działalności w ramach zachęty możemy oferować różne promocje i karty stałego klienta. Nie bez znaczenia będzie także portfolio. Teraz każdy klient jest bardzo zdecydowany, wie czego chce i orientuje się w najnowszych trendach. Do podjęcia decyzji będzie potrzebował naszych dotychczasowych efektów pracy. Dobrze skrojone portfolio, to świetna zachęta.

Dodaj komentarz